Üritus: Warsztaty animacji poklatkowej z wykorzystaniem upcyklingu (z Moniką Kuczyniecką)
Pealeht > Klub Delta - filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie > Warsztaty animacji poklatkowej z wykorzystaniem upcyklingu (z Moniką Kuczyniecką)
Warsztaty animacji poklatkowej z wykorzystaniem upcyklingu
(z Moniką Kuczyniecką) dla dzieci w wieku 7-12 l.
28-29 lipca 2016 r., godz. 11:00 - 14:00
Upcykling to inna forma recyklingu, w której nacisk położony jest na transformację materiałów uważanych za stare lub zbędne w nowe, często piękne i użyteczne obiekty. Istotą upcyklingu jest znalezienie lepszej funkcjonalności przedmiotów codziennego użytku, pobudzenie kreatywności i pokazanie, że bycie przyjaznym środowisku może być świetną zabawą.
Zużyte plastikowe butelki, kubeczki po jogurtach, tekturowe pudełka czy stare gazety można wykorzystywać na wiele rozmaitych sposobów. Podczas warsztatów uczestnicy niepotrzebnym już przedmiotom w twórczy sposób nadadzą drugie życie. Dodatkowo przy ich użyciu powstanie krótka animacja wykonana przy użyciu techniki poklatkowej.
Monika Kuczyniecka - zajmuje się filmem animowanym zawodowo i hobbystycznie. W 2007r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, na Wydziale Komunikacji Multimedialnej (film animowany). Jest autorką m.in. teledysków: „Rzeźba Dnia” (muz. Renata Przemyk), „Ucieczka z wesołego miasteczka” (Czesław Śpiewa), „Bang, Bang” (Voo Voo), „Zabawki”, (Bajzel), „Wszystkie mają po chłopoku” (Dagadana), „Królewicz” (Jerz Igor), „Belly of the Beast” (współna realizacja z J.Nastałem, M.Pleskaczem), „Nie ma czasu” (muz. Na Górze). Zrealizowała także 17 minutową animację dla Centrum Nauki Kopernik w Warszawie będącą adaptacją baśni Andersena „Ojciec wie najlepiej”. Od kilku lat prowadzi warsztaty animacji poklatkowej (technika plastelinowa i papierowa) m.in. na: Animator Film Festiwal, Fesiwal Transatlantyk, Zoom Zbliżenia w Jeleniej Górze, Ogólnopolski Festiwal Filmów Animowanych O!PLA. Na swoim koncie ma kilka nagród i wyróżnień filmowych z Polski oraz liczne pokazy indywidualne i zbiorowe na świecie (Brazylia, Włochy, Szkocja, Anglia, Rumunia, Słowenia, Argentyna, Francja, Niemcy,Rosja, Czechy).
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy i informacje: tel. 91 46 47 923, [email protected]
Warsztaty finansowane są ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.